JAK ZAČALO ISLAND BIKE

Láska ke kolům nás provázela již od dětství. Tomáš, náš hlavní mechanik a zakladatel si hrál s koly už jako malý prcek a tahle záliba mu vydržela až do dnešních dnů. Tomáš má zlaté ruce a začal si svá první elektrokola stavět doma v garáži. Naše kola se inspirují starými motocykly z 20. let a to Laurin & Klement a Harley Davidson. Proč zrovna tyto motocykly? Protože jsou krásné, nadčasové a tenkrát se dělaly věci ručně a kvalitně. 

V roce 2020 jsme se tedy rozhodli, že už nebudou pouze 2 kola, ale uděláme dílnu, která bude vyrábět elektrokola pro všechny, co milují krásná a kvalitní kola stejně, jako my. Založili jsme tedy Island Bike. A proč Island? Věřte nebo ne, ale „ostrov“ máme i u nás v Česku. Mrkněte na mapu. Najdete nás v Ostrově, kousek od Karlových Varů. 

Naším cílem v Island Bike je spojit moderní technologii, krásu, design a kvalitu staré ruční práce

NÁŠ PŘÍBĚH

HISTORIE ISLAND BIKE

1920

Laurin & Klement, Harley Davidson

Vznikají motocykly, které jsou pro nás inspirací. Laurin & Klement a Harley Davidson.

1985

První kolo

Všichni tenkrát drandili na Favoritu a Tomáš nebyl výjimkou. Kolo si ale postavil od základu sám a proto měl určitě jedno z nejlepších kol v celém Československu.

2017

První elektrolo

V roce 2017 si postavil Tomáš své první elektrokolo. Jako upřímně, na to, že to bylo první kolo, tak to bylo super, ale oproti jeho dnešním výtvorům, to bylo nic.

2019

První předprodukční model

V roce 2019 spatřilo světlo světa první předprodukční elektrokolo, které se stalo základním stavebním kamenem pro projekt Island Bike. Stovky hodin práce a odlazování detailů připravily kvalitní zázemí pro dnešní kola Island Bike.

2020

Založení Island Bike

Jako parta kámošů jsme se rozhodli založit dílnu, ve které budeme dělat naše skvělá kola.

Add to cart